ATLAS LOGO
HASANKEYFE SADAKAT
Sadakat Çağrısı
Doğal Alanlar
Arkeolojik Alanlar
Haberler
News
Basından
Fotoğraf Galerisi
Sadakat Yolcuları
Ziyaretçi Defteri
Mesaj sayısı: 559


Hasankeyf'te kazı çalışmaları başlıyor

Batman'ın tarihi Hasankeyf ilçesinde kazı çalışmaları yarın başlıyor. Batman Kültür Müdürü Selahattin Ortaboy, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1985 yılından beri Hasankeyf ilçesindeki tarihi ören yeri ve sahasında sürdürülen kazıların yarın başlayacağını açıkladı.

Kazı çalışmaları Mardin Müzesi'nin organizasyonunda ve Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü'nde Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam'ın başkanlığında yapılacak.

Ortaboy, "Bu yılki Hasankeyf arkeolojik kazı çalışmalarına 95 kişilik teknik ekip katılacak. Ekipte 4 profesör,3 doçent, 4 yardımcı doçent, 3 araştırma görevlisi ve bunların dışında 81 eleman bulunmaktadır" dedi.

Bu yılki Hasankeyf arkeolojik kazı çalışmaları programı için GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nca 1.5 milyon YTL ödenek ayrıldığını kaydeden Ortaboy, "Bu ödeneğin 498 bin YTL'si gönderilerek arkeolojik kazı hesabına aktarılmış ve valiliğin onayıyla kazı başkanı Uluçam'ın kazı amaçlı harcamasına yetki verilmiştir" dedi.

Kaynak: CNN Türk / 22.05.2007

Send Feedback Send as email

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
Bu bir Doğan Burda Digital servisidir.
Imperia ile tasarlanmıştır.
reklam alani