ATLAS LOGO
HASANKEYFE SADAKAT
Sadakat Çağrısı
Doğal Alanlar
Arkeolojik Alanlar
Haberler
News
Basından
Fotoğraf Galerisi
Sadakat Yolcuları
Ziyaretçi Defteri
Mesaj sayısı: 559


BATMAN EXPRESS: Hasankeyf'e sadakat

Hasankeyf'e Sadakat Treni pazar günü saat 14:00'de Batman'a ulaştı. İstanbul, Ankara, İzmir gibi bir çok ilden toplanan tarih sever ve çevreci sivil toplum örgütleri Hasankeyf tarihini koruyacağına yemin ederek demir yolu ile kilometrelerce yol kat ederek 40 derece sıcaklık altında tarihin beşiğine ulaştılar.

Atlas dergisi ve doğa derneği tarafından organize edilen bir girişimle Hasankeyf'e kaldırılan sadakat treni ( 26 Ağustos'ta ) yola çıktı. İstanbul'dan kalkan Hasankeyf'e sadakat treni, 1200 kilometrelik bir yolculuğun ardından 28 ağustos pazar günü Batman'a vardı. Tarihi kentin sular altında kalmaması konusunda kamuoyu oluşturmak amacıyla Batman'a gelen katılımcılar, belediye tarafından tahsis edilen 8 adet otobüs ile Batman'dan Hasankeyf'e taşındı. Hasankeyf'te bir gece konaklayan katılımcılar ertesi gün tekrar Batman' a getirilecek. Hasankeyf'e duyarlılık girişimlerine her türlü desteği sunan belediye, misafirlerin Batman-Hasankeyf arası ulaşımlarını sağlarken belediye başkan vekili Adnan Pekgül ise Hasankeyf gönüllüler derneği tarafından başlatılan 'Hasankeyf'e sadakat' adlı imza kampanyasına imza vererek destek çıktı. Hasankeyfin su altında kalması felaket olur Hasankeyf'e gelen grup arasında bulunan Pelin Batu Hasankeyf'in sular altında kalmasının sadece Türkiye için değil dünya için de bir felaket olacağını söyledi. Antik kente hayran kaldığını ifade eden Batu, başka yollardan da enerji elde edilebileceğine dikkati çekti

BATMAN EXPRESS / 29 Ağustos 2005

Send Feedback Send as email

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
Bu bir Doğan Burda Digital servisidir.
Imperia ile tasarlanmıştır.
reklam alani